wtorek, 29 grudnia 2015
poniedziałek, 30 listopada 2015

30 listopada 2015 r. to dzień, który przejdzie do historii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, jako ten w którym Dział Muzyczny i Książki Mówionej zmienia swoją lokalizację. Przy al. Niepodległości 110 nasz dział funkcjonował przez wiele lat. Tysiące czytelników, rewolucja "technologiczna" (czyli przejście od kaset magnetofonowych do płyt kompaktowych) oraz cudownie przeżyte chwile, to wszystko wpłynęło na charakter naszej biblioteki. Spotkaliśmy ogromną liczbę osób nam życzliwych, skorych do pomocy, o których możemy powiedzieć, że są przyjaciółmi biblioteki. Żal się żegnać, ale zapraszamy do Biblioteki Głównej Mediateki XXI wieku przy al. Marszałka Piłsudskiego 16.

18:41, bibliotekarzdmk , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 listopada 2015

Masz prawo do informacji prawnej – LEX Sigma czeka na Ciebie w Czytelni Centralnej

 

System LEX to:

- pomoc merytoryczna dla studentów, prawników, osób poszukujących rozwiązania problemów prawnych

- dostęp do: ujednoliconych tekstów Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego, dzienników resortowych i wojewódzkich, orzecznictwa i pism urzędowych, komentarzy, wzorów dokumentów, projektów ustaw, kodeksów, bogatego wyboru czasopism prawniczych i wielu innych dokumentów

- całkowicie darmowy, dostępny w przyjaznej przestrzeni Czytelni Centralnej przez 6 dni
w tygodniu w godzinach otwarcia biblioteki.

Zapraszamy do Czytelni Centralnej przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 27 w Tychach.15:19, bibliotekarzdmk
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 października 2015

Dział Muzyczny i Książki Mówionej MBP Tychy informuje, że dokonał pierwszego zakupu w ramach realizacji projektu "Zostań poliglotą - wsparcie nauki języka obcego poprzez wypożyczanie audio kursów oraz audiobooków w języku obcym". Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. Dział zakupił 5 kursów audio do samodzielnej nauki języków oraz 1 książkę mówioną w języku angielskim, a także 5 książek mówionych w języku rosyjskim. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy!

http://mbp.tychy.pl/images/dmk/2015/3/1.jpg

http://mbp.tychy.pl/images/dmk/2015/3/2.jpg

 

piątek, 09 października 2015
poniedziałek, 28 września 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach XII Tyskich Dni Literatury. Naszym gościem będzie:

SŁAWOMIR KOPER- historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji
i Rzymie,
Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia. Jego książki to mieszanka wydarzeń historycznych oraz opowieści z życia codziennego. Zapraszamy na spotkanie siedzibie MBP Tychy, ul. Wyszyńskiego 27.

5.10.2015 godzina 18.00
Czytelnia Centralna.Jednocześnie zachęcamy do wypożyczania książki
"Życie artystek w PRL"

w Dziale Muzycznym i Książek Mówionych. 15:48, bibliotekarzdmk , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2015

XII Tyskie Dni Literatury coraz bliżej, dlatego bohaterem naszego ostatniego "Spotkania z muzyką..." był Jacek Cygan. Poeta, autor tekstów piosenek. Wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej określanej mianem „krainy łagodności”. Współzałożyciel grupy „Nasza Basia Kochana”, z którą w roku 1976 wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Napisał ponad tysiąc piosenek, współpracując z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami i wokalistami m.in. Grażyną Łobaszewską, Edytą Geppert, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Jerzym Filarem, Sewerynem Krajewskim, Andrzejem Zauchą i Ryszardem Rynkowskim. Pięciokrotnie piosenki z jego tekstami wygrywały Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W roku 1994 jego piosenka „To nie ja byłam Ewą” w wykonaniu Edyty Górniak zajęła II miejsce na Festiwalu Eurowizji
w Dublinie. Przez dziesięć lat prowadził telewizyjny i estradowy program „Dyskoteka Pana Jacka” /Dżeka/. Napisał dla dzieci kilkadziesiąt piosenek współpracując między innymi
z Majką Jeżowską, Anną Jurksztowicz, Pawłem Stasiakiem oraz młodymi wokalistami, takimi jak Magda Fronczewska czy Krzysztof Antkowiak. 

Spotkanie z Jackiem Cyganem odbędzie się 3 października o godz. 17:00 w Szkole Muzycznej w Tychach. Zapraszamy!

Jednocześnie zachęcamy do wypożyczania książki Jacka Cygana "Życie jest piosenką", która jest sentymentalną podróżą w przeszłość autora oraz opowiada historię największych przebojów.

  


15:28, bibliotekarzdmk , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 września 2015

Szanowni Państwo,
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach serdecznie zaprasza do udziału w XII Tyskich Dniach Literatury. Na imprezę, odbywającą się w dniach 3-10 października 2015 zaprosiliśmy ludzi pióra, znanych, lubianych, poczytnych ale także tych, którzy wypełniają inne przestrzenie kultury skierowanej do wszystkich pokoleń odbiorców. Mamy nadzieję, że spędzicie Państwo z nami miło czas podczas spotkań, którym towarzyszyć będą  wystawy artystów nie profesjonalnych- tworząc Artystyczną Mapę Miasta.
Zapraszamy!


13:10, bibliotekarzdmk , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 września 2015

Dziś swe 125 urodziny obchodziłaby Agatha Christie,
nazywana Królową Kryminału.

Dział Muzyczny i Książki Mówionej
zaprasza do wypożyczania audiobooków tej,
jakże poczytnej autorki,
w doskonałej interpretacji:
Artura Dziurmana, Krzysztofa Gosztyły oraz Andrzeja Ferenca.

Zapraszamy!

Morderstwo na plebanii Śmierć na Nilu Tragedia w trzech aktach

Dom Nad Kanałem Rendez-vous ze śmiercią Zło czai się wszędzie15:22, bibliotekarzdmk , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 września 2015
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 35